Berem\ e elektrik müjdesi08/12/2012

AK Parti İlçe Başkanı Akşit, Berem Yaylası’nı kullanan Kızılgüney Köyü’ndeki vatandaşları

 

Bu yaylanın elektrik işi, 2013 yılı yatırım programına alındı" dedi.
AK PARTİ Gazipaşa İlçe Başkanı Bahattin Akşit, dün parti binasında basın toplantısı düzenledi. Başkan Akşit, Berem Yaylası’na yayla sezonunda elektrik verileceğini müjdeledi. Akşit, yaptığı basın açıklamasında, “AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hidayet Çelik ve AK Parti İl Başkan Yardımcısıyla birlikte Antalya’da bazı ziyaretlerde bulunduk. İlk olarak TEDAŞ Antalya Bölge Müdürünü, ardından SGK İl Müdürü Selim Erol’u ve yeni göreve başlayan İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam’ı ziyaret ettik. DSİ Bölge Müdürü ve Özel İdare Genel Sekreterini ziyaret ettik. En son ise Halk Sağlığı Müdürünü ziyaret ederek ilçemize geri döndük. Bu ziyaretler esnasında gittiğimiz kurumlardan bir takım taleplerimiz oldu Gazipaşa'yla ilgili. TEDAŞ ile ilgili taleplerimizden bir tanesi, yaylalardaki enerji sorunumuzdu. Yaylaların elektriğe kavuşturulması için görüşmelerde bulunduk. Geçtiğimiz Ağustos ayında yaylalarla ilgili proje tamamlanarak yaklaşık maliyeti çıkarıldı. Bununla ilgili hazırlıklar şuanda tamamlandı. 2013 yatırım programına alınması için çalışmalar devam ediyor. Günnercik, Cimbiti, Yunt, Küllün, Çayıryakası, Çataldaş yaylaları başta olmak üzere, tüm yaylalarımızın enerjiye kavuşturulması için çalışmalarımız devam ediyor. TEDAŞ Antalya Bölge Müdürü Ahmet Hamdi Soylu’dan bu konuda bilgiler aldık. Yıllardır takip ettiğimiz ve biran önce elektriğe kavuşturulması gereken Berem Yaylası’nın elektrik sorunu çözülecek. Berem Yaylası’nı kullanan Kızılgüney Köyü’ndeki vatandaşlarımıza buradan müjdeyi vermek istiyorum. Berem Yaylası’nın elektrik işi, 2013 yılı yatırım programına alındı. Önümüzdeki yıl yayla sezonu içinde yaylaya gidecek vatandaşlarımız elektriklerini yakacaklar. Berem Yaylası’nın elektriğe kavuşturulmasının ardından orada ikamet eden vatandaşlarımızın büyük bir sorunu çözülecek” dedi. 
SGK BÜROSUNDA SORUN YOK
SGK Antalya İl Müdürü Selim Erol ile bir görüşme yaptıklarını ifade eden Akşit, Gazipaşa SGK bürosunun açılması konusunda hiçbir sıkıntı olmadığını ve en kısa sürede açılacağını bildirdi. Başkan Akşit, “DSİ Bölge Müdürüyle de görüştük. Gökçeler Barajı’yla ilgili çalışmalar sorunsuz devam ediyor. Daha önce 2 milyon lira ödenek ayrılmıştı, 3 milyon lira daha ödenek ayrılması için girişimlerde bulunuldu. Barajda 24 saat inşaat çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk’la birlikte bir program düzenleyeceğiz. Bu toplantıya belediye başkanları, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, köy ve mahalle muhtarlarımız, STK temsilcileri katılabilecek. Baraj inşaatıyla ilgili bilgiler vereceğiz. Gökçeler Barajı’nın sulama kanallarıyla ilgili ihalesinin ilk aşaması bitti. Ön yeterlilik alan firmalarla ilgili ikinci aşamaya geçildi. Bununla ilgili incelemeler tamamlandıktan sonra, ihaleyi alan firmayı açıklayacaklar. Yer teslimi yapıldıktan hemen sonra çalışmalar başlayacak” diye konuştu. 
EL ELİN EŞEĞİNİ TÜRKÜ 
ÇAĞIRARAK ARAR
İl Özel İdaresi Genel Sekreteriyle yaptıkları görüşmenin de iyi geçtiğini belirten Akşit, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “2012 yılında Gazipaşa, Özel İdare’den alması gereken hizmetlerin bir kısmını alamadı. Buradaki MHP ve CHP’liler, AK Parti’yi suçlasalar da en büyük suçlu kendileri, bunun çok iyi farkındalar. Geçtiğimiz günlerde CHP İlçe Başkanı Vural Görgülü, bütçenin azaldığını ve buna isyan ettiğini söylemişti. Burada bütçeyi yapan ve onaylayan kendileri. Ama işinizi takip etmezseniz, kimse sizin bütçenize ekstra para koymaz. Kimse sizin bütçesine onay vermez. Ben buradan bir soru sormak istiyorum. Bunu tüm kamuoyu bilsin ve araştırsın, bunu kim yaptıysa tespitini yapsın. Antalya İl Özel İdaresi’ne Gazipaşa’yla ilgili teklif İstanbul’dan kimin tarafından fakslandı? Bunu bir araştıralım. Edindiğim bir bilgi, beni ilçem adına üzdü. 2013 yatırım bütçesi oylamasına sadece AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hidayet Çelik katılmış. CHP’li Süleyman Tuncer ve MHP’li Ahmet Karabulut oylamaya katılmamışlar. Bunu vatandaşlarımız çok iyi bilsin.” 2012 yılında Gazipaşa için yatırım programına asfalt alınmadığını da söyleyen Akşit, “Yapılan 4 kilometrelik asfaltta KÖYDES tarafından yapıldı. Ben bunu defalarca söyledim. Antalya İl Genel Meclisi tarafından Gazipaşa’ya asfalt yok. Ne yama, ne asfalt ne de köy yardımı yok. Bunu herkes böyle bilsin. Geçenlerde CHP’li Süleyman Tuncer’e çağrıda bulunarak belge göstermesini istedik. Bir tane belge gösteremiyor” dedi. 

 

Facebook Yorumları