MYO müdürleri Gazipaşa’da toplandı08/12/2012

MEYOK toplantısı Gazipaşa’da yapıldı

 

AKDENİZ Üniversitesi'nin Meslek Yüksek Okulları Müdürleri(MEYOK) toplantısı Gazipaşa’da yapıldı.13 Meslek Yüksel Okulu müdürünün katıldığı toplantı, dün saat 13.30’da Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Kılıç başkanlığında Gazipaşa M. Rahmi Büyükballı Meslek Yüksek Okulu'nda gerçekleştirildi. MEYOK Kurulu üyeleri, İlçe Kaymakamı Muhittin Pamuk ve Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç'i, siyasi parti temsilcilerini, sivil toplum kuruluşu temsilcilerini ve öğrencilerle görüştü. Gazipaşa M. Rahmi Büyükballı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet Arslan, “Böyle bir eserin ortaya çıkmasında, birçok kamu kuruluşunun ve hayırseverin desteği var” dedi.
30 BİN METREKARE ALANI 
VERMEYE HAZIRIZ
Belediye Başkanı Özgenç, yaptığı konuşmada, “Gazipaşa M. Rahmi Büyükballı Meslek Yüksek Okulu, 2005 tarihinde temeli atılan bir okul. Hayırsever İşadamı Ali Bal, zemin kat ile birinci ve ikinci katını yaptırdı. Gazipaşa Belediyesi ve Kaymakamlık olarak, üçüncü ve dördüncü katların da yapılmasının, okul geleceği adına bir bütünlük olacağını düşündük ve yardımlar topladık. Binamız bugüne geldi. Geçtiğimiz yıl da ilk mezuniyet törenini yaptık. O dönemde 16 bin metrekarelik alanı üniversitemiz için ayırmıştık. Şuanda gerek bu alan, gerekse hemen binamızın yan tarafındaki 30 bin metrekarelik bir alanı, gelişmesi durumunda üniversiteye bırakmaya hazırız. Umarım şuanki mevcudumuzu, yaklaşık 2 bin kapasiteli planımızı ulaştırabiliriz. Tabi doğru bölümleri tercih etmek lazım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 
BURAYA FAKÜLTE YAKIŞIR
Sözlerine okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek başlayan Kaymakam Muhittin Pamuk ise, “Üniversite bir ilçenin sınıfını atlatan bir kuruluş. Bizim yüksek okulumuzdan daha büyük beklentilerimiz var. Hep üniversiteyi bilimsel akıl olarak gördüm. Gazipaşa, eğitimde giderek markalaşan bir ilçe. Bundan da gurur duyuyoruz. Burada bir meslek yüksek okulunun bulunması, buranın taçlandırılması demektir. Önümüzdeki süreçte gönlümden geçeni de söyleyeyim. Burası gerçekten fakülteye yakışacak bir bina olmuş. Aslında buraya güzel bir fakülte yakışır. Değerli Rektör Yardımcımız ve ekibi de buradayken, gönlümüzden geçen bu temenniyi de onlarla paylaşmak istiyorum” diye konuştu.
VİZYONEL BİR BAKIŞ AÇISI
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Kılıç da, şu ifadelere yer verdi: “Akdeniz Üniversitesi Koordinasyon Kurulu olarak, yapmış olduğumuz toplantıları kampus içerisindeki meslek yüksek okullarında gerçekleştirmeye dikkat ediyoruz. Bu sayede sorunları görme imkanı buluyoruz. Gazipaşalılar, bir başarı öyküsü ve hikayesi gerçekleştirmiş. 2 bin öğrencinin eğitim alabileceği bir mekan yaratılmış. Bu gerçekten vizyonel bir bakış açısı. Biz de elimizden gelen gayreti sarfederek, ilçelerimizde yer alan meslek yüksek okullarımıza gereken katkıyı sağlayacağız. Az önce havalimanını da ziyaret ettik. Mesela ‘sivil havacılık’ Gazipaşa’ya en uygun düşebilecek bir program. Buna benzer başka programlar da söz konusuysa, biz bu konuda istekliyiz arzuluyuz. Bu okula ismini veren Mustafa Rahmi Büyükballı’yı rahmetle anarak sözlerimi bitirmek istiyorum.” Daha sonra MYO yönetimi tarafından, okulun yapımına katkıda bulunan Kaymakam Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, okulun ilk 2 katını yaptıran hayırsever işadamı Ali Bal, Alanya Ticaret Odası ve Antalya Gazipaşalılar Derneği yetkililerine plaket takdim edildi. Arından heyet, Meslek Yüksek Okulunu gezerek incelemelerde bulundu. Daha sonra MEYOK toplantısını gerçekleştiren heyet ilçeden ayrıldı.

Facebook Yorumları