Sanayicilerden dev proje08/07/2013

Gazipaşa Sanayi Sitesi Kooperatifi,8 dönüm kapalı alanı olan dev bir AVM yapacak..

AZİPAŞA Sanayi Sitesi Kooperatifi ilçede bir ilki başarmak için kolları sıvadı. Kooperatife ait Bölge Trafik Amirliği yanında D-400 Karayolu kenarında bulunan 12 dönümlük araziye dev bir alışveriş merkezi yapmak isteyen Kooperatif yönetimi, projeyi hayata geçirmek için harekete geçti. Gazipaşa Belediyesi’nin Temmuz ayı olağan meclisinde dilekçe sunan ve söz konusu arazide imar tadilatı yapılmasını isteyen Kooperatif yönetimi, meclisin olumlu kararıyla işe koyuldu. Ön proje hazırlatan Kooperatif Başkanı Hüseyin Efe, projeye en geç 1 yıl içinde başlanacağını söyledi. Gazipaşa Haber’e projenin detayları ile ilgili açıklama yapan Başkan Efe, projenin hayata geçmesi ile birlikte ilçe ticaretine hareket geleceğini söyledi. Projeyi yapmalarındaki öncelikle amacın şehir dışına kurulan sanayi sitesinde hareketliliği sağlamak olduğunu dile getiren Efe, “İlk etepta söz konusu araziye iş merkezi yapmayı düşündük. Ancak baktık ki ilçede bulunan mevcut işyerleri boş durumda. 2. 3. Ve 4. katları boş. Bu nedenle iş merkezi fikrinden vazgeçtik. Yönetim kurulumuzla birlikte buraya 8 bin metrekare kapalı alanı olan bir alışveriş merkezi (AVM) yapmaya karar verdik” dedi. 

MÜTEAHHİDE VERECEĞİZ

AVM yapımını yap işlet devret modeli yerine hisse karşılığı müteahhide vermeyi düşündüklerini belirten Efe, “Kooperatifimizin üyelerinin sahibi olduğu bir şirket kuracağız. Bu şirket AVM’yi işletecek. AVM’yi kurmak için resmi girişimlerimizi yaptık. Bunları hallettikten sonra detaylı bir proje yaptıracağız. Önümüzdeki 6 ay ile 1 yıl arasında ilk kazmayı vuracağız” diye konuştu.

250 İŞYERİ OLACAK

Yapılacak AVM’de 250 civarında işyeri olacağını söyleyen Efe, “AVM içerisinde kaliteli markalar bulunacak. Bu markaların temsilciliğini de Gazipaşalı girişimcilerimizin almasını istiyoruz. Havalimanı ile Yat Limanı arasında önemli bir yerde olan AVM’nin ilçe ekonomisine ve ticaretine önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Ayrıca AVM içerisinde 2 sinema, 2 eğlence merkezi, fast foot’lar ve 4 bin metrekare kapalı otopark bulunacak. Bu da ilçede önemli bir sosyal hareketlilik sağlayacak” dedi. 

Facebook Yorumları