ÜCRETSİZ HALK İNTERNET EVİ AÇILDI12/01/2021

Gazipaşa Belediyesi, bilgisayar ve internet erişimi olmayan öğrencileri yalnız bırakmıyor

Gazipaşa Belediyesi, Öğrenci halk internet evi ile uzaktan eğitim sürecinde evlerinde bilgisayar ve internet erişimi olmayan öğrencileri yalnız bırakmıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı EBA Destek Noktası ile ilgili usul ve esaslara uygun olarak hazırlanan merkezde günlük en az 12 öğrenci yararlanabilecek. Taleplerin yoğunluğuna göre alt yapı kapasitesi artırılarak, daha fazla öğrenciye hizmet verilecek.
 
Pandemi nedeniyle uzaktan devam edecek yeni eğitim-öğretim döneminde dersler EBA TV üzerinden veriliyor. Ancak bazı öğrencilerin bilgisayar ve internete erişimi bulunmuyor. Gazipaşa Belediyesi de öğrencilere uzaktan eğitim sürecinde destek vermek ve öğrencilerin derslerine sorunsuz bir şekilde erişebilmeleri amacıyla Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın talimatıyla Belediye kültür merkezinde öğrenciler için Ücretsiz Halk internet evi açtı. Tam donanımlı bilgisayarların bulunduğu Halk internet evinde 1’nci sınıftan 12’nci sınıfa kadar zorunlu eğitim kapsamındaki öğrenciler yararlanabilecek.
 
“ÖĞRENCİLERİMİZ DERSLERİNİ TAKİP EDEBİLSİN”
 
Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz halk internet evi hakkında yaptığı açıklamada “Okullarımız pandemi nedeniyle açılamıyor. Çocuklarımızın çok yoğun talepleri var. Tablet konusunda ama belediyemizin bütün imkanlarını seferber etsek Gazipaşa’nın tablet ihtiyacını karşılama şansımız olmaz. Ufak tefek elimize tablet geçtikçe veriyoruz. Çocuklarımızın ihtiyaç duyduğunda internet ihtiyacını karşılayabileceği ya da dersin takip edebileceği, ödevlerini yapabileceği bir yer olsun istedik. Bu amaçla burayı açıyoruz.
 
“PANDEMİ ÖNLEMLERİ EN ÜST DÜZEYDE”
 
Halk internet evini kullanmak isteyen öğrencilerin velileri, 8 Ocak itibariyle Gazipaşa Belediyesi Kültür ve sosyal işleri müdürlüğüne 0 533 955 72 07 nolu telefondan başvuru yapabilecek. Öğrencilerin sağlığını ön planda tuttuğumuz halk internet evinde pandemi önlemlerini en üst düzeyde aldık. Maskesi olmayan öğrencilere maske dağıtılacak, dersliğe girişlerde ise öğrenciler dezenfeksiyon kullanarak ellerini dezenfekte edecek. Görevliler kullanılan bilgisayar ve masaları da her grup eğitiminin ardından steril hale getirecek. Derslikte ise sosyal mesafe kuralına uygun olarak masalar arası mesafe bırakıldı. Halk internet evinde günlük en az 12 öğrenci yararlanabilecek. Taleplerin yoğunluğuna göre alt yapı kapasitesi artırılarak, daha fazla öğrenciye hizmet verilecek.
 
Hayırlı uğurlu olsun. Açılışa katılan gelen bütün başkanlarıma, bütün siyasi parti temsilcilerine, meclis üyelerine, siz değerli arkadaşlarıma, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
 

Facebook Yorumları