Ufuk Bilge Mezunlarını Uğurladı.14/06/2013

10. dönem mezunlarını törenle uğurladı.

Bu yıl okuldan başarıyla mezun olan 32 öğrenciye, plaketlerini velileri verdi. Okul bahçesinde düzenlenen programda, sanatçı Latif Öz ve ekibi de yer aldı. Törene Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, öğrencilerin okuduğu şiir ve türkülerle devam etti. Yıl boyunca katıldıkları çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Ödülleri Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş verdi. Programda sahne alan Latif Öz, yöresel türküler ve şiirler seslendirdi. Sanatçı Öz'e, öğrenciler ve davetliler de eşlik etti. Okul Müdürü Temel Topraklı, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, \"8. sınıf 32 öğrencimiz yuvadan ayrılıyorsunuz ama şunu bilin ki biz her zaman sizlerin yanında olacağız. Gözünüz, gönlünüz ve hedefiniz her zaman çalışmak başarmak olsun. Bundan sonraki eğitim hayatınızda sizlere başarılar diliyorum.\" diye konuştu.
“UFUK BİLGE İSTİSNAİ BİR GÜÇ”
Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk ise “Gazipaşa ilçemizin eğitimdeki başarısı tescillenmiştir. Bu başarıda Ufuk Bilge Koleji çok istisnai bir güçtür. Bu güzide eğitim kurumunu ilçemize kazandıranlara şükranlarımı sunuyorum. Değerli öğrenciler, Anadolu'nun bağrından kopan, sizlere fırsat verildiğinde neleri başaran ve dünyaya adını duyurmuş bir eğitim kurumundan mezun oluyorsunuz. Bu eğitim kurumuna sizlerin vefası bu başarılarınıza yenilerini eklemektir. Bundan sonraki eğitim ve öğretim yılında sizlere başarılar diliyorum.\" ifadelerini kullandı. Bu yıl başarıyla mezun olan 32 öğrenciye, velileri tarafından plaketlerin verilmesi, yılsonu programı, yaş kütüğünün çakılması, okul flamasının devir teslimi, havai fişek gösterisi, gece fenerlerinin uçurulması ve mezun öğrencilerin aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirmesiyle program sona erdi.

Facebook Yorumları